zofim.org.il
  
 


 
אתר חץ וקשת
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר חץ וקשת » ארכיון הכתבות » כתבה: הקיץ של חיי

תמונת מגזין הקיץ של חיי פורסם על ידי טל כהן
בתאריך 11/12/2010
בכתבה זו צפו 3966 גולשים

שלום, אני טל כהן, בוגר חץ וקשת 2010, שביעיסט משבט ארנון חולון (הנהגת החוף).

אז איך אני יכול לסכם את הקיץ הכי טוב בחיי, שבחיים לא עברתי דומה לו?
זה התחיל ב15 למרץ, יום מיונים ראשון של חץ וקשת- כולי בהתרגשות ובלחץ מכל היום, הגעתי לבית פיליפס עם כמה ידידות. התחלקנו לאחוות, באחווה הייתה איתי מישהי אחת מהשבט שלי, וכל השאר התמיינו לאחוות אחרות. כולי בלחץ, בחיי שבחיים לא הייתי ככה. אז התחילו המיונים הקבוצתיים, והלך די טוב. ואז בא הראיון האישי, שרובו היה באנגלית. שפה מרוב ההתרגשות הלך לי ממש לא טוב, ויצאתי בהרגשה לא טובה לגביי זה..
כעבור חודש פחות או יותר, הגיעו התוצאות. כמה שלא דמיינתי לעצמי שאני אעבור, ועברתי! הנה אני בדרך לחופשת החלומות בארץ שלי, ישראל. יש משהו יותר טוב מזה?
אז ככל שהזמן הולך ומתקרב, מתרגשים יותר. וכשהגיע היום שבו חודש החלומות שלי התחיל, כ"כ התרגשתי, והייתי אמור לעשות עוד בגרויות. ותהליך קיץ של המחנה וימי עבודה. אבל באמת שכל זה לא היה משנה כמו חץ וקשת. יהיו לכם עוד מלא דברים לעשות בשכב"ג בשנה הבאה, ואין ספק שאי אפשר בכלל להשוות את זה לעומת חודש של ההנאה ושל היכרות עם אנשים שבחיים לא הייתם מכירים אם לא הייתם הולכים על זה.
פשוט אין מילים.. כל שבוע בחץ וקשת זה משהו אחר, היינו בירושלים, בגדנ"ע, בתל אביב, בדרום, בצפון. להכיר אנשים, מפקדים, את הארץ שלך, בזוית שבחיים עוד לא הכרת.
שבוע גדנ"ע, היה שבוע בין הקשים בחיי. לא רק בחץ וקשת. אבל, יחד עם זאת, זה גם היה השבוע הכי כייפי! האמריקאים בשבוע הזה קלטו בדיוק מה אנחנו עומדים לעשות עוד כמה שנים, ושבשבילו אנחנו "דוחים" את הלימודים האקדמיים שלנו, והם הבינו טוב מאד. עם כל האוכל הצבאי, המדים המזיעים, החום אימים באמצע יולי- היה שבוע מדהים, ואפילו האמריקאים אהבו אותו מאד. חלקם רוצים לבוא להתגייס בארץ עוד מעט, ואתם לא מבינים כמה זה מרגש שבן אדם אמריקאי, שבחיים לא גר בארץ, יהודי, אומר לך שהוא רוצה לבוא לארץ לעשות צבא. זה אחד הדברים היותר מרגשים. סיימנו את השבוע הזה במסיבת ים נהדרת, עם מלא אוכל, ים, מקלחות, והכי חשוב- חזרה לסופ"ש הביתה.
השבוע שהכי אהבתי הוא שבוע דרום. בשבוע הזה הגענו עד אילת- טיילנו בקניון האדום, בילינו בפעילויות ים, ישנו יום אחד במדבר באמצע הרי אילת (איפה שטיולי חנוכה של השמיניות מתקיימים), ויום נוסף באכסנייה. מכל הדברים שעשינו- פשוט נהננו! מבחינתי זה היה השבוע בין הטובים של גיבוש הקבוצה והמחלקה, ובו התאפשר גם להכיר את האמריקאים בצורה הרבה יותר טובה. האמריקאים כבר נהפכו בשלב זה לישראלים- הם כבר לא מפונקים, שמנים ומתלוננים כל הזמן, כמו שהיו בימים הראשונים. הם כבר כמונו. מורעלים, אוהבי צבא, ישראל, לא מתלוננים בכלל. אנחנו יותר התלוננו מהם.
הפעולה שהכי נהנתי ממנה הייתה הפעולה שהעבירו לנו בתל אביב, על יצחק רבין. אם ראיתם או לא ראיתם ביום שני ה18/10 בערוץ 22 הייתה כתבה על רבין, שהמחלקה שלי הופיעה בה, ששרנו את שיר השלום וניגנו גם על גיטרה בכיכר רבין. זו הייתה הפעולה שאני הכי זוכר, שרציתי לבכות בה, והלכנו גם למרכז של רבין ודיברו איתנו על כל סיפור חייו של רב

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה