zofim.org.il
  
 


 
אתר חץ וקשת
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר חץ וקשת » ארכיון הכתבות » כתבה: מחוויותיה של לי משלחת חץ וקשת 2008

תמונת מגזין מחוויותיה של לי משלחת חץ וקשת 2008 פורסם על ידי מיטל פישר
בתאריך 21/1/2009
בכתבה זו צפו 1908 גולשים
נכתב במקור על-ידי לי ברקוביץ

לכתבה זו מצורף קובץ נלווה

 

היי   אני לי שמיניסטית משבט נוה-מגן בהנהגת שרון דרום, קיבלתי מייל ממיטל (שהיא בעצם האחראית מהצד הישראלי על הדבר המדהים הזה שנקרא חץ וקשת) שביקשה שנכתוב מכתב שיתאר את החוויות שלנו בפרויקט. משימה לא קלה, לתאר במכתב אחד, לזרים גמורים, חמישה שבועות מהקיץ האחרון ששינו לי את התפיסה.
מאיפה מתחילים?
אז בכמה מילים על הפרויקט. נוער חו"ל שרובו הגדול מארה"ב, אבל לא רק! שמגיע לישראל, חלקו בפעם הראשונה, לטייל ולחוות קצת מהחיים פה, מתנהג כמו תייר אבל מרגיש בבית, כל זה בליווי של נוער ישראלי, רובו מהתנועה (ושוב- אבל לא רק).
למעשה זה אחד הדברים הראשונים שהקסימו אותי, לשמוע נער אמריקאי לכל דבר, שנולד וגדל בניו יורק ומדבר בחיתוך מילים ניו יורקי לחלוטין מדבר על ירושלים כשלנו, כקולקטיב אנחנו הישראלים, והם נוער התפוצות. זה משהו שנמצא ברבים מהם, השייכות המדהימה לאדמה הזו שלחלקם זו הפעם הראשונה שהם עומדים עליה. אני בטוחה שלכל אחד שהשתתף בפרויקט או שעתיד להשתתף בו יהיו הגו'רדן או הריבקה שלו, אותו נער או נערה שיזיזו אצלו משהו מבפנים ככה שגם הוא יסתכל על ישראל קצת אחרת. אנחנו הצופים היינו שם כדי לתת להם לראות את ישראל "דרך העיניים שלנו", למעשה אני חושבת שבסופו של דבר גם למדנו להסתכל על ישראל דרך העיניים שלהם.
חוץ מהחוויות שעוברים ברמה המנטאלית אין ספק שזה באמת טיול של פעם בחיים גם מהבחינה האקטיבית, את המסלולים סביר שתכירו כנוער צופים אבל בטוח שתהיה לפחות נקודה אחת בטיול שתגלו בפעם הראשונה או לפחות מחדש, בצורה קצת שונה. האטרקציות מיוחדות, יש גדנ"ע, ההרצאות, אוכל מדהים, מסיבות, אין ספק שעומד כל כך הרבה מאחורי הפרויקט הזה! ויהיה בו משהו לכל אחד.
כמובן שאי אפשר בלי הגיבוש של החניכים הישראלים בפרויקט, כי פשוט חייבים לפרוק. התוכנית מאוד אינטנסיבית וזו תחושה נפלאה לדעת שבסוף כל יום, לא משנה כמה ג'אפית ההיא הייתה, או כמה נמאס להגיד המפקד לפני השם של כל אחד (כן הכל מועבר במסגרת צבאית, צוות התוכנית ברובו בעצם חיילים), תמיד יש את החבר'ה הישראלים לשבת להתבכיין ולצחוק על העולם עד שכבר אי אפשר לנשום.
בואו נראה, מה שכחתי? מסלולים, בדיחות, שיחות,
חברויות קרובות, מסיבות, מדורות, בדואים, גמלים,
המון נסיעות אוטובוס, ג'אפיות, מפקדים, פעולות, גדנ"ע.. אה, וכמובן- סוף שבוע ישראלי. אחד מסופי השבוע בתוכנית הוא סופ"ש של אירוח ישראלי, כל חניך ישראלי בתוכנית לוקח אליו הביתה כמה מהחו"לניקים במטרה להראות להם את איך הוא חי. זה מתחיל במקלחת מאוד ארוכה, ואז.. הכרות עם המשפחה, החברים, השבט, עושים קידוש של שישי, נפגשים בים, ת"א, מסיבה, מנסים להספיק כמה שיותר ובקיצור זה נגמר..איפה שתרצו! יש סיכוי טוב מאוד שתחזרו אחרי הסופ"ש הזה מותשים יותר מאיך שיצאתם אליו אבל עם חיוך גדול מאוד על הפנים.
ואז... זה נגמר. אתה מבין שהחברים הכי טובים שלך בחודש האחרון גרים אלפי קילומטרים מכאן, בצד השני של כדור הארץ ואז דמעות, חיבוקים, מחליפים מיילים וטלפונים, נשבעים לפתוח פייסבוק ולשמור על קשר (ומקיימים), הם מבטיחים לבוא לבקר בפסח, אתה מבטיח לחסוך ולנסוע, הם ממריאים ואתה חוזר למציאות, ומבטיח לעצמך לספר לכל העולם ואישתו על החוויה הזו כדי שגם הם יזכו לעבור אותה. 
 
זהו עכשיו יש לי רק עוד דבר אחד להגיד- בואו למיונים!
זאת חוויה באמת מדהימה שממש חבל לפספס. מקווה ששכנעתי ואם יש שאלות התלבטויות או כל דבר אחר אל תהססו לשאול ולברר.
 
לי ברקוביץ
מחלקה 3
חץ וקשת 2008
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 קובץ נלווה:  קובץ נלווה  מכתב לי ברקוביץ (1,097 KB) צפייה בקובץ שמירת הקובץ
הקובץ לא נסרק מפני וירוסים באופן אוטומטי וההורדה הינה על אחריות המשתמש בלבד !
במידה ונתקלתם באתר בקובץ נגוע, אנא הודיעו לנו על כך מיד !

פרסם כתבה »